Aktuálně

Hedvábné šátky 90 x 90 cm - bílé i barevné, organtinové šátky 90 x 90 cm

03.07.2022
Dosud došlé objednávky šátků zcela naplnily kapacitu dodavatele šátků i mé možnosti barvení, proto v současné chvíli není možné tyto šátky objednat. Situaci sledujte opět začátkem příštího školního roku. Děkuji za pochopení.

Letní provoz ovčího obchodu

24.06.2022
Dáváme na vědomí, že náš ovčí obchůdek bude zavřený po celý měsíc červenec. Objednávky bude možné udělat, vyřizovat se však budou až během srpna. Děkujeme za pochopení.

Úplet

19.05.2022
Moji milí, dnes mám důvod k radosti... Po dlouhém období plném nejistoty, kdy byla špatně dostupná bavlna a její cena rostla téměř ze dne na den, kdy se ukázalo, že to prapodivné období s prapodivnou nemocí přežila snad jediná barevna u nás, které navýšili cenu elektřiny nevídaně, a tudíž i ona navýšila nejen ceny, ale i minimální množství obarvené látky (které bychom měli všichni dohromady asi i na příští život), kdy jsem tedy musela hledat jiné cestičky, se podařilo a já mám na skladě panenkový úplet od všech - až na jednu výjimku - mých oblíbených barev i kvalit, ba i něco mezitím navíc! Toho nepříjemného napínání jsem vás chtěla ušetřit, nesla jsem ho sama a nepřestávala doufat... A nyní je tedy čas zabezpečit panenky dopředu. A vám k radosti zde oznamuji, že i přes výrazné zvýšení ceny nového úpletu, zůstanu já až do léta u svých cen původních. Abyste z té mé radosti také něco měli a mohli se připravit na chladné podzimní a zimní večery, kdy není nad to zasednout k šití...

Vlna a její cena

01.03.2022
Milí zákazníci, bohužel ani ovčímu obchůdku se nevyhnulo zvyšování cen... Aktuálně se to týká ceny prané vlny a potažmo vlny barevné... Snad tento krok bude mít i pozitivní dopad v podobě mého dávného snu, kdy vidím šičky panenek, které se rozhlížejí ve svém okolí po ovečkách, vyprosí si od nich vlnu, kterou si doma - šetrně a v malém - samy vyperou. Je to dobrodružství pro malé i velké a vlna takto získaná je ta nejlepší na světě! Návod na domácí praní vlny vám na požádání ráda zašlu.