Aktuálně

Barevné šátky - organtinové a hedvábné

08.10.2022
Mám pro vás ohledně šátků nepříznivou zprávu. Požadavky na počty šátků již delší čas překračovaly mé kapacitní možnosti, proto se s těžkým srdcem musím s touto činností rozloučit a přenechat to krásné dobrodružství vám - mým zákazníkům. Abych vám to usnadnila, chystám podrobný návod podpořený mými dosavadními zkušenostmi. Budou v něm i odkazy, kde sehnat vše potřebné. Návod na barvení organtinových bavlněných šátků je již téměř hotový, v nabídce by se měl objevit asi do týdne. Na návodu barvení hedvábných šátků pak začnu pracovat. Věřím, že šátky budete do budoucna barvit stejně úspěšně a rádi jako já.

Úplet

19.05.2022
Moji milí, dnes mám důvod k radosti... Po dlouhém období plném nejistoty, kdy byla špatně dostupná bavlna a její cena rostla téměř ze dne na den, kdy se ukázalo, že to prapodivné období s prapodivnou nemocí přežila snad jediná barevna u nás, které navýšili cenu elektřiny nevídaně, a tudíž i ona navýšila nejen ceny, ale i minimální množství obarvené látky (které bychom měli všichni dohromady asi i na příští život), kdy jsem tedy musela hledat jiné cestičky, se podařilo a já mám na skladě panenkový úplet od všech - až na jednu výjimku - mých oblíbených barev i kvalit, ba i něco mezitím navíc! Toho nepříjemného napínání jsem vás chtěla ušetřit, nesla jsem ho sama a nepřestávala doufat... A nyní je tedy čas zabezpečit panenky dopředu. A vám k radosti zde oznamuji, že i přes výrazné zvýšení ceny nového úpletu, zůstanu já až do léta u svých cen původních. Abyste z té mé radosti také něco měli a mohli se připravit na chladné podzimní a zimní večery, kdy není nad to zasednout k šití...

Vlna a její cena

01.03.2022
Milí zákazníci, bohužel ani ovčímu obchůdku se nevyhnulo zvyšování cen... Aktuálně se to týká ceny prané vlny a potažmo vlny barevné... Snad tento krok bude mít i pozitivní dopad v podobě mého dávného snu, kdy vidím šičky panenek, které se rozhlížejí ve svém okolí po ovečkách, vyprosí si od nich vlnu, kterou si doma - šetrně a v malém - samy vyperou. Je to dobrodružství pro malé i velké a vlna takto získaná je ta nejlepší na světě! Návod na domácí praní vlny vám na požádání ráda zašlu.